AndroIRC ayarları

AndroIRC ayarları

RowDy     02-06-20     Genel     AndroIRC ayarları     75 Defa Okundu

Merhaba arkadaşlar AndroIRC ayarları makelemize geçmeden önce bir kaç birşey belirtmek istiyorum. Ücretsiz sohbet sitelerine mobilden giriş yapıp sohbet etmek istiyorsanız. Bu uygulama sizler için gerekli uzun süre kalarak sohbetten kopmadan keyifli zaman geçirebilirsiniz. Site uygulamada kayıtlı olacağı için ne zaman isterseniz kolaylıkla girebilirsiniz. Her anı güzel geçirmek artık çok kolay şimdi geçelim uygulamamızın ayarlarına.

AndroIRC ayarları diğer makalemde belirttiğim gibi karakter kümesi mutlaka ( ISO-8859-9 ) olmalıdır. Bu şekilde olmazsa sohbet esnasında yazdıklarınız kanala okunacak şekilde düşmez bunun bilgisini tekrar vermek istedim. AndroIRC ayarını yapalım. Uygulamamızı açıp sağ köşedeki üç nokta üst üste olan yere tıklayıp ayarları göreceğiz. Görünen ayarlara tekrar basarak uygulamanın içeriğine gireceğiz. Karşınıza böyle bir bölüm çıkacak. Zaman damgasını göster çökme raporu yazı tipi boyutu satırlar arası boşluk otomatik giriş gecikmesi boşluk giriş ayrılma ve çıkış mesajını göster metin kutusunda arama simgesini göster smiley tuşunu göster oto düzeltme metin girişi oto büyük harf kaydırırken işlem çubuğunu oynat kayıt tutma etkinleştir kayıt tutma kök yolu yeni özel mesaj highlight titreşim ses ışıklar geçmiş ping i etkinleştir tema arkadaşlar buraya sırası ile yazdım aşağıda belirttiğim gibi sizlerde ayarları buna göre yapabilirsiniz.

Ayarlar

Zaman damgası göster ( ✓ )

Çökme raporu ( ✓ )

Yazı tipi boyutu ( buraya dokunmayın )

Satırlar arası boşluk ( buraya dokunmayın )

Otomatik giriş gecikmesi ( buraya dokunmayın )

Giriş ayrılma ve çıkış mesajını göster ( ✓ )

Metin kutusunda arama simgesi göster ( ✓ )

Smiley tuşunu göster ( ✓ )

Oto düzeltme metin girişi ( boş bırakın )

Oto büyük harf metni ( ✓ )

Kaydırırken işlem çubuğunu oynat ( ✓ )

Kayıt tutma
Kayıt tutmayı etkinleştir ( ✓ )

Bildirimler
Yeni özel mesaj. ( ✓ )

highlight ( ✓ )

Titreşim. ( ✓ )

Ses ( ✓ )

Işıklar ( ✓ )

Geçmiş
Etkinleştir ( ✓ )

Maks geçmiş boyut. ( Buraya dokunmayın )

Çeşitli
Ping i etkinleştir ( ✓ )

Tema

Ve son olarakta temaya dokunun eğer beyaz olarak kullanmak istemiyorsanız ( karanlık ) modunu etkin hale getirin ve uygulamayı bir kere kapatıp açın.

Bu uygulamanın ayarlarının devamı da sağ köşede gene üç nokta üst üste olan yeri kullanarak ayarlar IRC yazana tıklayıp bölümün içine girince karşınıza motd günün mesajını göster kick sonrasında otomatik olarak yeniden gir gelecek

Motd ( günün mesajını ) göster ( ✓ )

Kick sonrası otomatik olarak yeniden gir. ( ✓ )

Bu bölümde de bu belirtileri etkin hale getirip çıkın.

Sonuncu ayarları da yapmak için gene sağ daki üç noktayı kullanarak ayarlar kanallar bölümünde ise karşınıza kayıtlı olan sunucular gelecek burada ne yapacağınızı kısaca anlatayım. Örnek veriyorum ( askburada ) kanalında girmesini istediğiniz bir kanal var diyelim o kanalımızın ismi de deneme olsun. Şimdi ( askburada ) kanalına tıklayın karşınıza boş bir sayfa gelecek sağ üst köşedeki üç noktayı kullanarak kanal ekleyi göreceksiniz. Tıklayın üstte kanal ekle çıkacak o bölüme ( #deneme ) yazın ve bir kere geri tuşuna basarak geri çıkın.

Bu kanala otomatik giriş yap ( ✓ )

Bunuda etkinleştirdikten sonra ayarlarınız olacaktır. Bu ayarları zamanlar değiştirmek isterseniz aynı yolları izleyerek yapabilirsiniz. Şimdiden makalemi okuyup faydalı bulanlara teşekkür ederim keyifli sohbetler.

stats_727" class="pvc_stats all pvc_load_by_ajax_update" data-element-id="727" style="">

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!