AndroIRC kurulumu

AndroIRC kurulumu

RowDy     03-06-20     Genel     AndroIRC kurulumu     73 Defa Okundu

AndroIRC kurulumu

Merhaba arkadaşlar şimdi sizlere AndroIRC kurulumu hakkında bilgiler vereceğim. AndroIRC ücretsiz uygulama olmasının yanı sıra sadece android cihazlarda kullanılır iPhone telefon modellerinde başka bir uygulama kullanılıyor. Onu da başka bir makalemde sizlere anlatacağım.

Arkadaşlar uygulamamızın bir önceki makalede  linkini bulabilirsiniz. Mobil cihazımıza indirdikten sonra kuruyoruz. Kurulan uygulamayı açıyoruz açtıktan sonra sağ köşede üç nokta üst üste göreceksiniz ona tıklayın. Tıkladıktan sonra ayarlar yazısını göreceksiniz onada tıklayıp uygulamanın içerisine gireceksiniz. Açılan pencerede sunucular yazısına tıklayın karşınıza yabancı bir kaç sunucu çıkacak userine bir kere tıkladığınızda düzenle ve sil çıkacak sil butonuna basarak yabancı sunucuları silmiş olacaksınız.

En önemli noktaya geldik

Hepsini sildikten sonra sağ köşede bulunan üç noktamızı kullanarak yeni sunucu yazısını göreceksiniz ona basarak  sunucu kayıt etme bölümüne geçeceğiz.

İsim  Adres  Port Şifre Takma isim Alternatif isim İdent Karakter kümesi Bu bölümler çıkacak karşınıza bunları sırası ile dolduralım. Ben örnek olarak dolduracağım sizler bağlanmak istediğiniz sunucunun bilgilerini yazınız.

İsim ( askburada

Adres ( irc.askburada.net )

Port ( boş bırakın )

Şifre ( 1234 )

Takma isim  ( Rio )

Alternatif isim ( Rio1)

İdent ( serseri ) isteğe bağlı

Karakter kümesi ( ISO-8859-9 )

Bu şekilde sunucumuzu kayıt etmiş olacağız.

Eğer ki admin iseniz bu sayfanın en altında özel IRC komutları olacak oraya girerek

/oper Rio serseri12

Bu şekilde yazıp kayıt ederseniz nick iniz oto oper girmiş olacak. Bir sonraki AndroIRC ayarları makalemize buraya tıklayıp ulaşabilirsiniz.

stats_729" class="pvc_stats all pvc_load_by_ajax_update" data-element-id="729" style="">

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!