www.askburada.net

Broadcastmyself ayarları

Broadcastmyself ayarları

RowDy     12-07-20     Genel     Broadcastmyself ayarları     101 Defa Okundu

broadcastmyself ayarları

Makalemize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Broadcastmyself ayarları indirdikten sonra izin verin sonrasında sırası ile ayarlarını yaparak devam edeceğiz. Öncelik ile mobil cihazınızda müzik indirme programı olmalı. Çünkü müzik programının dosyasını dj programına tanıtarak başlayacağız. Nedeni ise indirilen şarkıları yenile yaptıktan sonra listenin en altına getirmesi için önemlidir.  İlk olarak uygulamayı açın sonra sağ üst köşede üç noktanın yardımı ile ara yüzüne geçiş yapın. Sizlere şıklar ile sıralı bir şekilde anlatacağım inşallah yararlı bulursunuz. Şimdiden herkese kolay gelsin. Broadcastmyself ayarları sırası ile aşağıdaki gibidir  En başta bulunan 

1) TRACKS FOLDER

Başlığına tıklayarak indirilen şarkıların dosyasını verecek tanıtın. Sonra geri tuşu yardımı ile çıkın bir kaç adım çıktıktan sonra TRACKS FOLDER yazısının altında ( /stogare/emulated/müzik/bk_muziklerim ) bende böyle görünüyor sizde de kullandığınız uygulamanın dosya isimleri çıkacak. Bunu gördüğünüzde şarkılar listeye eklenmiş demektir.

2) MİCROPHONE GAİN 

Bu başlığın altında 1.0 db yazıyor ben de bu şekilde sizlerde kendi sesinize göre tıklayıp ayarlayabilirsiniz. Bu sizin anons esnasında giden sesinizi ayarlıyor.

3) TRACSK GAİN

Bunda da ayarı bende 1.0 DB buda şarkının sesinin ayarı. Buradan ayarlayarak netliğini yakalayabilir siniz.

4) OUTPUT MODE

Bu başlığa tıkladığınızda bir kaç seçenek çıkacak sizler shoutcast server yazanı seçiniz. Sizin için en uygunu odur bu şekilde seçmezseniz yayın aldığınız esnada sıkıntı yaşarsınız.

5) OUTPUT SETTİNGS 

Bu başlığa tıkladığınızda karşınıza sitenin ip adresini portunu ve şifresini yazacağınız bölüm gelecektir.

Önemli not;  En önemli yeri burasıdır burada eksik yazdığınız bir harf veya sayı size yayın aldırmayacaktır.

Örnek;
185.9.37.123 (sitenin ip adresi)

9492 (port )

Yayin0222 (sifre)

Bunları doldurduktan sonra buradan çıkmadan. Altına devam edin

6) MP3 ENCODER BİTRATE

Başlığını göreceksiniz buna tıklayarak şarkı hızını 128 kbit/s seçeceksiniz. Sebebi şarkılarınız orijinalde indirdiğiniz gibi çalsın diye.

7) METADATA TEMPLATE

Buraya da tıklayarak yayında kullanacağınız nick i yazarak devam edin.

8) STREAMİNG BUFFER SİZE

Bu başlığa tıklayıp ayarını  Buffer size x8 yapın. Böylece mobil uygulamanızın ayarları bitmiş olacaktır. Oto kayıt ediyor kendisi tekrar yayın alacağınız zaman sohbet sitesinde bulunan DJ kanalında !kickradyo yapmanız yeterli olacaktır. Bir başka sitede yayin alacağınız zaman 5) nolu açıklamadaki ip adresi port ve şifreyi yayın almak istediğiniz sitenin bilgileri ile değiştirerek çıkıp yeniden girmeniz yeterli olacaktır. Başka sitenin yayın bilgilerini öğrenmek için DJ kanalında op veya sop olduğunuzda .sifre komutunu uygulayınız. Sizlere aktarabileceğim bilgiler bu kadar takıldığınız bir yer olursa eğer yorumdan ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin keyifli yayınlar. 

stats_933" class="pvc_stats all pvc_load_by_ajax_update" data-element-id="933" style="">

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!