www.askburada.net

Dini sohbet

Dini sohbet

RowDy     28-06-20     Genel     Dini sohbet     92 Defa Okundu

Dini sohbet

Merhaba makale okurları. Dini sohbet müslümanlar’ın bir araya toplanıp din ile alakalı ettikleri sohbetin önemini anlatan bir makale yazacağım sizlere. Müslüman bir ülkede yaşadığımız için yapmamız gereken bizlere farz olarak bildirilmiş olan namaz ve oruçtan sonra üzerimize düşen Allah’a olan kulluğumuzu en iyi şekilde yerine getirmektir.

Bunun için bir araya toplanıp bilmediklerimizi öğrenmek için bir hocadan yardım alırız ve onun sohbetlerini dinleriz. İşte arkadaşlar dini sohbetler böyle olmakta. İlla sohbet edebilmek için camii veya bir kursta olmamıza gerek yok internet üzerinden de öğrenmek değerli hocalarımızı dinlemek mümkün.

Görevlerimizi yerine getirmek için bizler gayret gösterdikçe yeni şeyler öğrenip bilgimizi geliştirip yalnış olanları düzeltikce cenabı Allah bizlere her şeyin en hayırlısını nasip edecektir. Yeni yetişip gelen nesile de bunları bildirmek ve doğru yolu göstermek bizlerin vazifesidir.

Bizler ne kadar doğru bilirsek öğrenecek kişilere de doğruyu öğretmek kolay olacaktır. Haramı helali doğruyu yanlışı bilen nesil yetişirse kötülük azalır insanlar doğru yola yönelir. Bu yüzden dini sohbet gereklidir her müslüman’ın bilmesi ve öğrenmesi gereken görevlerinin olduğunu bilmesi gerekir.

stats_866" class="pvc_stats all pvc_load_by_ajax_update" data-element-id="866" style="">

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!