www.askburada.net

mIRC nedir?

mIRC nedir?

RowDy     09-08-20     Genel     mIRC nedir?     108 Defa Okundu

mIRC nedir? Geçmiş zamandan günümüze kadar ulaşan ve internet üzerinden bir den çok kişinin bir araya gelerek sohbet ettiği platformun adıdır. Eskiden bu kadar kullanışlı olmayan ve bazı şeylerle kısıtlı internet dünyasına sohbet siteleri aracılığı ile girip arkadaş sevgili arayışı yapılmaktaydı. Genç yaşlı herkesin kullandığı bu alanlar hem güvenilir hemde kaliteliydi. Herkesin birbirine olan saygısından dolayı yalnış yada can sıkıcı olaylar yaşansa da nadir yaşanırdı.

mIRC ortamında yani sohbet sitelerinde kanal sahibi ve sonrasında bu kanaldan sorumlu kişiler yetkileri ile belli olurdu. Yaşanan en ufak bir tatsızlıkta hemen müdahale edilerek önlenir ve kişi uzaklaştırılırdı. O zamandan bu güne kadar gelen bu siteler ilk gün ki gibi hala ücretsiz ve güvenilir bir şekilde kullanılmaktadır.

Sohbet siteleri ve teknoloji

Zamanla gelişen teknoloji ile chat sohbet siteleri biraz daha az rehabet görmeye ve insanlar yeniliklere doğru yönelmeye başladı. Gelişen teknoloji bizlere sırası ile Facebook bunun ardından mobil cihazlarda WhatsApp bunun sonrasında Instagram ve durmaksızın her gün yeni bir şeyler çıkmaya başladı. İnsanlar bu eski düzeni arar oldu çünkü görüntülü konuşma kişinin özel bilgilerine ve kayıt olmasına gerek duymadan katılıp sohbet etmesine olanak sağlamaktaydı.

Hala günümüzde chat sohbet var mı ?

Bir çok kişi ve kişiler tarafından hala kullanılan sohbet siteleri ilk gün ki gibi temiz ve sadeliğini hala korumakta. Sohbet etmeye aynı sistem ile devam edilmekte. Kişilerin burada sohbet ederek kötü enerjiyi atmasını ve mutlu huzurlu şekilde ayrılmasını sağlamaktayız. Kurulum ve kullanım amacı katılan kişilerden ücret almak değil aksine ücretsiz bir ortamda arkadaşlık kurmalarını ve bir araya gelmelerini sağlamaktır.

Nasıl ve nereden bulabiliriz.

Bu sitelerin varlığını öğrenmek için onlarla ilgili kolay bir şekilde bilgiye ulaşmak için kurulan forum sitelerinden bulaşabilirsiniz.
Bunlardan bir kaçını söyleyecek olursak. Mırc nedir? sorumuzun ve daha ayrıntılı cevapların bulunabileceği yerleri sırası ile aşağıda belirtelim.

  • İrcforumlari
  • Chatforumlari
  • İrcrehberi

Bu forumlar yıllardır bu sohbet sitelerinde bulunan ve deneyim sahibi olan kişiler tarafından kurulmuştur. Merak ettiğiniz ne varsa bu forumlardan bulabilirsiniz. Katılım gösteren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim keyifli sohbetler dilerim.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!