SEO uyumlu makale SEO ayarları

SEO uyumlu makale SEO ayarları

RowDy     20-06-20     Genel     SEO uyumlu makale SEO ayarları     126 Defa Okundu

SEO uyumlu makale nasıl yazılır


Merhaba makale okurları. Bugün sizlere SEO uyumlu makale seo ayarları nelere dikkat edilmeli onlardan bahsedeceğim. Sitemizin düzenini bitirdikten sonra en çok aranan kelimeler den kendimize başlık seçerek başlamalıyız. Seçmiş olduğumuz makalemizin başlığı bizler için çok önemlidir. En çok aranan kelimeler arasında Google da ilk sayfada ve ilk sıralarda olmak sitemiz için büyük bir önem taşır. Ziyaretçilerin aradıkları konu ile ilgili yeterli ve gerekli bilgiyi sunmuş olduğunuz makalede bulmaları zamanla büyümenize ve daha da çok ziyaretçiye ulaşmanızı sağlar.

Anahtar kelime seçimi


Öncelikle kendimize anahtar kelimesi seçelim. Örneğin : ücretsiz sohbet siteleri.
Konumuzun başlığından da anlayacağımız gibi  ücretsiz sohbet edilebilecek siteleri anlatan bir yazı olacak. Makalemizi ilk cümlesinde mutlaka başlığımız geçmeli geçmeli ki meta açıklaması kısmına eklediğimizde sorunsuz kabul edilsin. Devamında ücretsiz sohbet siteleri hakkında daha açıklayıcı ve birazda detaya değinerek konumuza devam etmeliyiz.

SEO uyumlu olması için neler yapılmalı


SEO uyumlu makale seo ayarları yazarken kelime sayısına göre konu başlığını makale de geçirmeliyiz.
Bunu örnek ile anlatacak olursak
Örneğin 200 kelimelik makalede konu başlığı 2 defa kullanılmalı. 300 kelimelik makalede 3 defa geçirmek gerekir. Makale uzunluğuna göre de sayısı değişir. Daha sonra içerisinde geçen önemli kelimeleri renklendirmeliyiz yada kalınlaştırıp etikete de eklersek Google botu o kelimeleri dikkate alacaktır.

Makalede iç link dış link


Yazmış olduğumuz makalemize iç link ve dış link nasıl veririz onu anlatayım. Makalenin ilk 50 kelimesinin içerisinde makale başımıza içlik vermek için sitemizin adını şu şekilde yazarsak iç link olur. Örnektir : askburada.net.
Yazdığımız zaman iç link yapmış oluruz. Dış link vermek için de bir sonraki makale başlığının geçtiği yere örnektir : www.askburada.net yazarsak dış link vermiş olacağız. böyle yaparak sitemize organik makale yazarak google aramalarında ilk sayfalarda yer almasını sağlamış olacağız. sitenize ve google uyumlu özgün makaleler yazarak sitenizi daha iyi yerlere taşıyabilirsiniz. İnşallah sizler için faydalı bir makale olmuştur siteme katılım gösteren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

stats_815" class="pvc_stats all pvc_load_by_ajax_update" data-element-id="815" style="">

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

    Makeleniz hem açıklayıcı hemde bir çok kişinin işine yarayacağı şekilde net olmuş emeğinize sağlık ben teşekkür ederim RowDy

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!